Basın Yayın Halkla İlişkiler Md. Görevleri 10.02.2022

Belediye ile halk arasında bir haber köprüsü kurularak halkın belediye çalışmaları hakkında bilgi edinmesi sağlanmaktadır.

 

 

 

Halkla İlişkiler Servisi

 

 

Halkla İlişkiler personeli; herhangi bir nedenle belediyeye gelen vatandaşların güler yüzle karşılanıp, işlerinin kısa sürede yapılabilmesi için yönlendirerek, belediyenin çağdaş ve güler yüzünü göstermekte, vatandaşları giriş kapısında karşılayıp yardımcı olmaktadırlar.

 

 

Bazen sadece belediyeye gelen kişileri dinleme, anlama ve başkanımız adına bir çay ısmarlayarak misafir etme görevini yürütmekte, bir kamu kuruluşunda güler yüzle karşılanıp, ilgi görme keyfini vatandaşlara yaşatmaktadırlar.

 

 

 

Basın Müşavirliği

 

Resmi yazışmalarda Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde bulunmasına rağmen, işin niteliği bakımından doğrudan Belediye Başkanına bağlıdır.

 

- Basın müşavirliğimiz, Sivas Belediyesinin her türlü açılış, tören, kutlama ve faaliyetlerinin kamuoyuna ve medyaya hızlı bir şekilde aktarılmasını sağlamaktadır. Bu amaçla servise KURGU SİSTEMİ alınmış, teknolojik altyapısı güçlendirilmiştir.

 

- Yerel ve Ulusal Gazetelerin ve yerel televizyonların taranarak, belediyemiz ile ilgili haberlerin başkanlık makamına iletilmesi ve arşivlenmesi işlemleri aralıksız sürdürülmektedir.

 

- Yerel ve ulusal gazetelerin ciltlenerek Eğitim Kültür Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kütüphane arşivine kazandırılması,

 

- Başkanlık makamından gelen ve Sn. Başkanın katılamayacağı davetlere cevap hazırlanarak gönderilmesi,

 

- Basın toplantılarının organize edilmesi,

 

- Belediyenin her alandaki faaliyetleri, her türlü toplantı ve ziyaretlerinin görüntülenerek arşivlenmesi sağlanmış, konu ile ilgili basın bültenleri ile gazete ve televizyonlar aracılığı ile halk bilgilendirilmektedir.

 

 

 

İdari İşler Birimi

 

Belediyemize ait binaların, bakım ve onarımları, genel temizliğinin yapılması, bürolarda bulunan eşyaların tamir edilmesi ve noksanlarının giderilmesi, personelin haberleşme, ulaşım, ısınma, nakil, yemek gibi hizmetlerinin yerine getirilmesi, çeşitli etkinliklerde şehrin süslenmesi, çeşitli organizasyon işlerinin yürütülmesi, yörenin tefriş edilmesi, ayrıca birimlerimizin daha iyi hizmet verebilmesi için her türlü destek görevini yerine getirmesi gibi görevleri üstlenir.
Basın Yayın Halkla İlişkiler Md. Görevleri