BAŞKANIMIZ BİLGİN’DEN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI… 23.11.2023

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.


Başkanımız Bilgin mesajında; “Şüphesiz hayatta her meslek kıymetli ve saygıdeğerdir. Ancak pek az meslek öğretmenlik kadar insanda derin izler bırakır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, gücünü sevgiden alan, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir mesleği icra etmektedir.


İlk emri "Oku" olan bir dinin mensubu olarak bizim kültür ve medeniyetimizde, öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerli ve kıymetlidir. “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” buyuran bir medeniyetin temsilcileri olarak ne yaparsak yapalım, öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Çünkü hayatını öğrenmeye, öğretmeye, vatanına, milletine, değerlerine bağlı nitelikli nesiller yetiştirmeye adamış bir öğretmenin hakkı asla ödenmez.


Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum. Emekli olmuş veya görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin ise 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

BAŞKANIMIZ BİLGİN’DEN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI…