BELEDİYEMİZ, İHH ve YEDİHİLAL DERNEĞİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI… 07.11.2023

Kentteki sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalar yürüterek vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla Belediyemiz tarafından İHH İnsani Yardım Derneği ve Yedihilal Derneği ile iş birliği protokolü imzalandı.


İHH İnsani Yardım Derneği ile imzalanan protokolle Sivas’ta yaşayan dezavantajlı vatandaşlara maddi ve manevi destek olunması başta olmak üzere; sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerinin gözetilmesi ve sosyal hayattaki duruşunun geliştirilmesi amaçlanıyor.


Yedihilal Derneği ile hayata geçirilen protokol kapsamında ise gençlerin söz sahibi olduğu çok yönlü eğitim faaliyetleri, sosyal, kültürel ve sportif proje çalışmalarının yürütülmesi hedefleniyor.


Düzenlenen protokol imza törenine; Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Sivas İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Efe Zileli ve Yedihilal Derneği Sivas İl Temsilcisi Yusuf Pençeçelik katıldı.


İmza töreninde konuşan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Şehrimize bugüne kadar kazandırdığımız ve yakın dönemde hayata geçirmeyi planladığımız projelerimizi, her zaman ifade ettiğimiz gibi ortak akıl ve istişare ekseninde olgunlaştırıyoruz. Bu minvalde kamu kurumları, şehirdeki sivil toplum kuruluşları ve hemşerilerimiz ile sürekli direk teması halinde çalışıyoruz. Bugün de İHH İnsani Yardım Derneği ve Yedi Hilal Derneği ile iş birliği protokolü imzaladık. Şehrimizdeki dezavantajlı gruplara maddi ve manevi destek olunması başta olmak üzere birçok sosyal yardım faaliyetini birlikte hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Yedihilal Derneği ile de gençlerin, medeniyetimizin temel değerlerine ilişkin farkındalığının arttırılması adına eğitim faaliyetleri, sosyal, kültürel ve sportif çalışmaları birlikte yürüteceğiz. Hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

BELEDİYEMİZ, İHH ve YEDİHİLAL DERNEĞİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI…