PUSAT SUYU MUSLUKLARDAN AKMAYA BAŞLADI... 02.01.2023

Pusat Özen Barajı’ndan 4 Eylül Barajı’na su getirme projesinin 14 km’lik ilk etabı tamamlandı. 4 aylık bir çalışmanın sonunda hatta su verildi. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin konu ile ilgili basın açıklaması yaptı.

 

Başkanımız Hilmi Bilgin, “4 ay önce başlatılan çalışmayı tamamladık. Pusat Özen Barajından getirilen su Sivas içme suyu arıtma tesisine ulaşarak şebekeye verildi. Şehrimize hayırlı olsun. Bu süreçte büyük bir sabır ve fedakârlık ile anlayış gösteren tüm hemşerilerimize ‘teşekkür ediyorum’ dedi.

 

Süreci ilk günden itibaren şeffaf bir şekilde paylaşmaya gayret ettik diyen Başkanımız Bilgin, “Bireysel olarak da temsil ettiğimiz siyasi görüş olarak da hepsinden önemlisi milletimize verdiğimiz söz gereği milleti aldatan olmadık. Doğrusu neyse lehimize aleyhimize demeden ne gerekiyorsa onu dile getirdik. Proje büyük bir proje ve ilk etabı olan 14 km’lik kısmı tamamladık. Projenin tamamı 50 km. Bundan sonraki süreçte yüklenici firmamız kalan kısmı yapmaya devam edecek. Bundan sonra da böyle bir süreç yaşamamak için DSİ Bölge Müdürlüğümüzle farklı projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.


Daha önce önlem alındığını ve yapım aşamasına geçildiğinin altını çizen Başkanımız Hilmi Bilgin, ”Projenin bu noktaya gelme sebebinin yaşanan hukuki süreçten geçtiğini belirtti. Yapılan ihalenin iptali istemiyle açılan dava, sonrasında çelik boru temini konusunda yaşanan zorluklar ve son ay içerinde hava şartlarının getirdiği zorluklar yaşandı. Çalışan arkadaşlarımız -10 derecede bellerine kadar su içerisinde özverili bir şekilde çalıştılar. Bu sıkıntılı süreci hep birlikte atlattık.” dedi.


Belediye Başkanımız Bilgin, “Büyük ve zorlu bir projeyi hayata geçirdik. Tam olarak sistem oturana kadar eksiklik aksaklılarla karşılaşabiliriz ancak halkımız şundan emin olsun sistem oturduktan sonra bir sıkıntı yaşanmayacak. Bu noktada bizden desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımıza DSİ Genel Müdürlüğüne ve Bölge Müdürümüzün şahsında tüm çalışanlarımıza, yüklenici firmamıza, Belediye ekiplerimize, Sayın vekillerimize tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.


Son olarak Başkanımız Hilmi Bilgin suyun sınırsız bir kaynak olmadığını belirterek hemşerilerimizin bu konuda daha duyarlı olmalarını istedi.


Milletvekili Semiha Ekinci ise “Sivas'ın son günlerde yaşadığı en önemli problemlerinden biri olan su problemini de çözmüş bulunuyoruz. Zorlu şartlarda gece gündüz demeden çalışan tüm ekibe teşekkür ediyorum. Her zaman Sivas'ın Sivaslının yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Tarım Bakanımıza ve tüm emek verenlere teşekkür ediyorum. Su hayattır. Sivas'ın bu sıkıntıyı yaşamaması için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

PUSAT SUYU MUSLUKLARDAN AKMAYA BAŞLADI...