ZABITA EKİPLERİ MARKET DENETİMLERİNİ ARTIRDI... 23.12.2022

Belediyemize bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri market denetimlerine devam ediyor. Denetimler kapsamında kentteki zincir marketler ve gıda satışı yapan çeşitli iş yerlerini inceleyen ekipler, ürünlerin etiket ve kasa fiyatlarını karşılaştırdı.


Vatandaşların mağduriyetini önlemek amacıyla geniş çaplı denetimler düzenleyen Belediyemizin ekipleri, market içinde dolaşarak raflardan sepetlerine doldurduğu ürünleri kasadaki fiyatlarla karşılaştırdı. Ürünlerin tarihlerini ve gramajlarını da kontrol eden ekiplere ilgili Belediye Başkan Yardımcımız Kayhan Işık da eşlik etti.


Denetimler hakkında bilgi veren Başkan Yardımcımız Işık, “Marketlerde etiket fiyatlarımızı karşılaştırdık, herhangi bir olumsuzluk ve sorun yaşamadık. Ekiplerimiz düzenli olarak denetimlerine devam ediyorlar. Ticaret İl Müdürlüğü ile fahiş fiyat denetimlerimiz, Tarım İl Müdürlüğü ile de yapmış olduğumuz hijyen denetimlerimiz sürüyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Belediyemiz denetimlerini sıklaştırarak devam ettirecek” dedi.


ZABITA EKİPLERİ MARKET DENETİMLERİNİ ARTIRDI...