Yenişehir Hanımlar Kültür Merkezinde Bulunan Kurslar 23.02.2015HAZIR GİYİM
 

Hazır giyime  ait temel ve model uygulamalı kalıp, şablon, seri ve pastal planını hazırlayabilme, ürüne uygun malzeme tespit ederek numune dikiminin yapabilme bilgi ve becerisinin eğitimi verilmektedir.

 

EL NAKIŞI


Branşın eğitimine devam eden kursiyerlere, basit nakış iğne tekniklerine uygun desen araştırıp hazırlayabilme ve basit nakış iğne tekniklerini uygulayabilme bilgi ve becerisi kazandırılır.


ŞİŞ ÖRÜCÜLÜĞÜ


Bu programda verilen eğitimlerle kursiyerlere, modele uygun şiş örgü temel tekniklerini kullanarak, şiş örebilme konusunda bilgi ve beceri kazandırılır.


MEFRUŞAT


Bu programda verilen eğitimlerle kursiyerlere, modele uygun malzemeleri kullanarak, işleme yapma konusunda beceriler kazandırılır.


İĞNE OYASI


Dünya literatürüne “Türk danteli” olarak giren, tekniği örgü olan bir el sanatıdır. Programda, kursiyerlere farklı teknikleri uygulayarak iğne oyası yapma becerisi kazandırılır.


MİS SABUN


Bu programda verilen eğitimlerle kursiyerlere, modele uygun malzemeleri kullanarak, sabun ile şekiller yapmak  konusunda beceriler kazandırılır.

 

TAKI – TASARIM


Değerli ve değersiz metalleri keserek ve eğip bükerek çeşitli desen ve motifler elde etme, bunları birbirine veya bir zemin üzerine kaynak ile birleştirerek değişik takılar yapabilme bilgi ve becerisinin kazandırıldığı eğitim programıdır.

İNGİLİZCE


Bu program kursiyerlere, basit düzeyde ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına İngilizcede bilinen günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisini kazandırmayı hedeflemektedir.

 

DİKSİYON


Anlamlı, etkili ve tonlamaları doğru bir konuşma yapabilme teknik ve uygulamalarından oluşan bir eğitim programıdır.

 

KURAN-I KERİMProgramın eğitiminde Kur’an-ı Kerim’i tecvit ve mahrecine uygun okuyabilme bilgi ve becerisi kazandırılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Yenişehir Hanımlar Kültür Merkezinde Bulunan Kurslar