Kentli Servisi 20.12.2019

Personel konusunda uzman, tek tip kıyafet giyen, iletişim ve müşteri ilişkileri konularında eğitim almış kişilerden oluşturulmuştur. Ekibin yaptığı işin hacmi kullandıkları programın performans ekranlarına yansımakta ve böylece performans takipleri gerçekleştirilmektedir. Ekip, güleryüzlü ve hızlı hizmet vererek Türkiye’de çağdaş belediyeciliğin öncülüğünü üstlenmişlerdir.


Kentli Servisi; hizmeti tek noktada toplayan, vatandaşı karşılayan, belediyedeki işlemleri için hazırlayan, gerçekleştiren ve yönlendiren servistir. Konum itibarıyla vatandaş ile belediye arasına yerleşen, teknolojiyi çok iyi kullanan Kentli Servisi personeli aynı zamanda belediyenin vatandaşa bakan yüzünü de değiştirmekte, yeni bir vizyon kazandırmaktadır. Kentli Servisi tüm bu işlemleri yaparken, daha önce birimler arasındaki kopukluk veya bilgi tutarsızlığı nedeniyle oluşan gelir kayıplarını da önlemekte ve hiçbir saha çalışması yapmadan ciddi bir gelir artışı sağlayabilmektedir. u.KBS içerisindeki değişik raporlama teknikleri ile bu servisin yaptığı tüm işlemler analiz edilebilmekte, ölçümlenebilmekte ve sağladığı gelir artışı detay olarak raporlanabilmektedir. u.KBS’nin temel özelliği olan ‘Bilginin bir yerden girilip yetki dahilinde her yerden kullanılması’ özelliği nedeniyle, Kentli Servisi tarafından güncellenen Kentli ve Taşınmaz kayıtları diğer birimler tarafından kullanılarak vatandaşın işlemi doğru ve hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaktadır. Böylece, bilginin güncel ve tutarlı kalması sağlanmaktadır.


Vatandaşın belediyeye geldiğinde karşılandığı yer olan kentli servisi, vatandaşın belediye içerisinde bir çok bölümü dolaşmasını engelleyen ve işini kolaylaştıran bir yapı içerisinde pek çok işlemini gerçekleştirir, daha sonra yapacağı işlem hakkında bilgi vererek gerekli servise ya da vezneye yönlendirme yapar.


İşitme engelli eğitimi alan personelimiz engelli vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.

Kentli Servisi